Parkety 2022

Parkety 2022

Platnost od 11.7.2022 - S2

Soubory ke stažení

Dřevěné parkety

Klasické dřevěné parkety jsou využívány pro podlahy v bytech, rodinných domech či jiných bytových i nebytových prostorech a to především díky své osvědčené kvalitě.

Nabízíme vám různé typy parket - s živou přírodní strukturou obsahující zdravé suky, parkety bez suků, s malými barevnými odchylkami atd.

Díky rozdílným jakostním kategoriím (Výběr I., Klasik II., Standard III. a Styl IV.) lze dosáhnout velmi originálních podlah. Každý typ použitého dřeva (buk, dub, jasan a javor) je vhodný pro jiný typ interiéru. Tvrdost, barevnost i reliéf dřeva je u každé dřeviny odlišný, a proto je důležité pečlivě vybírat materiál pro vaši podlahu.

Dřevěné parkety mají dlouho životnost i odolnost a nedrží v sobě nečistoty a prach jako např. laminátové podlahy. Díky tomu jsou hygieničtější a přírodní vzhled je pro většinu lidí příjemnější než umělé materiály. Navíc oproti laminátovým podlahám parkety nabízejí lepší možnost renovace a podlahové topení také není žádným problémem.

Tip: dřevěné parkety vyrobené z bukového dřeva mají velmi jemný reliéf, který nejvíce vynikne ve výběrové jakosti. Je vhodná především pro jemné moderní interiéry, u kterých nechcete pozornost poutat na podlahu, ale potřebujete jen vhodně podtrhnout ráz místnosti.

Jakostní kategorie Styl je naproti tomu vhodná pro interiéry, u kterých chcete výrazné a originální dřevěné parkety s viditelnými prvky přírodniny – odlišné odstíny, suky a reliéfy. Podobně výrazné jsou i dubové parkety v kategoriích Klasik a Styl.

 

Mozaika

Stejně jako klasické parkety se i mozaikové parkety využívají v rodinných domech či bytech a jsou netradičním druhem dřevěné podlahy. I když se vyrábějí ze zbytkového dřeva (a tudíž jsou levnější), mají stejnou životnost i odolnost jako klasické parkety a i mozaikové parkety v sobě nedrží zbytečný prach a nečistoty a jsou vhodné pro podlahové topení.

Tyto průmyslové mozaiky (tzv. kantovky) pak vznikají nalepením drobných špalíků dřeva k sobě bez pera a drážky.

 

Masivní prkna

Podlahová prkna nabízejí stejnou kvalitu a zdravotní vlastnosti, jako klasické parkety a jsou vhodné pro ty, kteří milují dřevo a chtějí si vychutnávat jeho přirozený vzhled a krásu. Díky tomuto vzhledu pak bude podlaha z prken ozdobou i moderních interiérů. Pokládání podlahy z podlahových prken díky moderním lepidlům není problémem.

Zobrazit mobilní verzi

2013 © eStudio | Webdesign & SEO: www.eStudio.cz