Novilon vinyl 2015

Novilon vinyl 2015

Platnost od 12.8.2015

 

Renomovaná značka bytových podlahovin Forbo představuje unikátní řadu vinylových dílců pod označením Novilon® Vinyl. Trendové dílce v lamelách i čtvercích zaujmou svým dezénem, který nese rukopis nizozemských designérů. Ztvárnění dekorů vyniká živějším, realističtějším a transparentnějším provedením s množstvím barevných variací. Exkluzivita a maximální reálnost struktur je u některých dekorů dřevin podtržena embosováním v registru. V rastru ražené reliéfní vzory přesně kopírují vzhled dekoru. Na omak jsou vzory plastické a lze tak cítit např. věrnou strukturu surového dřeva.

Soubory ke stažení

Technologie:

Technologie i proces výroby dílců vychází z dlouholetých zkušeností výrobního závodu v nizozemském Coevordenu. Klíčovou funkci ve skladbě vinylových dílců plní vrstva vysoce hustotního skelného rouna, která zajišťuje vynikající rozměrovou stálost, flexibilitu i odolnost. Následná impregnace vinylovou vrstvou připraví dokonalý podklad pro tisk vzorů. Při technologii rotačního tisku jsou používány vodou ředitelné barvy. Finálně je povrch dílce ošetřen vrstvou Diamond Seal, která poskytuje materiálu tvrdost, zvyšuje odolnost proti poškrábání a trvanlivost. Současně zaručuje vynikající ochranu vůči otěru a skvrnám od rozlitých tekutin. Funkční vylepšení povrchové úpravy Noviclean zajišťuje snadnější čištění špíny i šmouh od podrážek a navíc poskytuje krytině přirozeně matný vzhled a podtrhuje realistický design.

Design:

Všechny dekory kolekce Forbo byly vytvořeny ve své přirozené podobě. Hlavní zastoupení mají dřevěné vzory. Struktura dřeva, letokruhy, barevné odstíny, velikost prken i reliéf povrchu, vše je vytvořeno tak, aby dekor co nejvíce odpovídal skutečnému přírodnímu materiálu. Můžeme tak uvažovat o dřevěné podlahovině bez třísek, prasklin nebo vrzání. Kolekce obsahuje ověřené dekory dubu v mnoha barevných provedeních, netradiční borovici s embosováním v registru, populární dekor mořské trávy v řadě odstínů nebo v neposlední řadě nový dekor připomínající surové katrované trámy včetně jejich hrubého reliéfu. Kamenným dezénům vévodí struktury betonu doplněné o metalický a pískovcový vzhled.

 

Návrh i výroba vinylových dílců jde ruku v ruce s ekologičností a udržitelným rozvojem. Dílce jsou vyráběny bez ftalátů, obsahují podíl recyklátu, jsou vyráběny ve výrobním závodě, který 100% využívá zelenou elektřinu a všechen odpad z výroby je recyklován.

Zobrazit mobilní verzi

2013 © eStudio | Webdesign & SEO: www.eStudio.cz